Apie mus rašė 2021 m.


Teresė HOKIENĖ

Archyvarai ir bibliografai parengė dėmesio vertą knygą, skirtą rašytojo ir redaktoriaus Leono Peleckio-Kaktavičiaus jubiliejui.

„Jubiliejai ateina ir praeina. Lieka įgyvendinti sumanymai, tai, kas sukurta“, – pažymima leidinio įžanginiame puslapyje, kurio viršuje puikuojasi Gerardo Bagdonavičiaus 1977 m. sukurtas ekslibrisas buvusiam mokiniui. Pasklaidykime jo puslapius.

„Naujoji Romuva“ nr. 3 išspausdino recenziją apie Leono Peleckio-Kaktavičiaus naujausią knygą „Andrius Konickis: „Mes ne konkurentai, o kolegos“. Galima atsisiųsti žurnalo pdf'ą.

2021-07-28
Elvinos Baužaitės straipsnyje:
Baleto artistė, choreografė Živilė Baikštytė: „Man patikdavo nepatogūs vaidmenys“

 „Romantinius vaidmenis irgi labai mėgau; dramatinius – taip pat. Mano sielos muzikoje nėra viduriuko – arba labai dvasingas, pakylėtas, arba tokia kaip Bona Sforca. Dėl to sudėtinga išskirti esminį ar kertinį vaidmenį. Jie man visi esminiai, aš juos tokius pasidarydavau sau. Man labai įdomu buvo kurti vaidmenį."...

2021 m. liepos 17 d.

LPK knyga mŠIAULIŲ NAUJIENOS išspausdino rašytojo, LBKS Garbės bajoro Leono Peleckio-Kaktavičiaus naujausios knygos recenziją. Tarp knygos herojų – net trys LBKS nariai – Dalia Teišerskytė, Gintaras Karosas ir Tauras Budzys. Jūsų dėmesiui – knygos recenzija.

„Nors ir pavėluotai sveikindami rašytoją su neeiline sukaktimi, pažymime, kad tai – L. Peleckio-Kaktavičiaus trisdešimt devintoji knyga... “
Dagnė JUŠKAITYTĖ
Skaityti daugiau KNYGOS HEROJAI – NE TIK RAŠYTOJAI


2021-06-19 ir 2021-06-26  „Draugo“ (JAV) šeštadieniniame priede „Kultūra“ du numeriai skirti pokalbiui su LBKS nariu Gintaru Karosu, h. Avinėlis (Baran) – Uszacki
„Istorijos pamokų nevalia pamiršti“ (Rašytojo dienoraštis) birželio 19 ir birželio 26 d.


2021-06-12
straipsnis Delfi Visuomenei parodė, kaip restauratoriai atgaivina kultūros paveldą

 „Restauratorė A. Bielinytė per savo daugiau nei 30 metų karjerą prikėlė naujam gyvenimui virš 400 krosnių istoriniuose pastatuose, tarp jų ir ne viename dvare. Vilkiškių dvaro krosnys pasiekė šiuos laikus iš XIX amžiaus pabaigos stipriai nukentėjusios – padengtos sienų dažais, suskilusios ar net netekusios puošnių dalių.“

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/visuomenei-parode-kaip-restauratoriai-atgaivina-kulturos-pavelda.d?id=87459811