LBKS veikla 1994 -2009 m.

Tauragės krašto veiklos apžvalga 1998 -2009 m.

 

Tauragės krašte šiuo metu yra keturiasdešimt du bajorai iš Tauragės, Šilalės ir Jurbarko. Krašto vadas - Lodzia herbo bajoras, senatorius Antanas Stankus, jam 2006 metais buvo suteiktas Garbės bajoro vardas. Kanclerė - Sieniuta herbo bajorė Asta Mizgirytė.

 LBKS Tauragės kraštas buvo įkurtas 1998 metais. Laikui bėgant veikla aktyvėjo. Buvo ruošiami susitikimai, paskaitos, vakaronės, ekskursijos. 2007 metais per Tauragės miesto 500 metų jubiliejų buvo surengtas labai gražus Tauragės krašto bajorų renginys, kuriame dalyvavo LBKS vadas Kęstutis Ignatavičius, kiti garbės bajorai, koncertavo ansamblis "Banketo muzikale". Renginio metu buvo įteikti Bajorystės pripažinimo aktai naujiems Tauragės k

Šiais metais vyko pažintinė ekskursija, kurios metu aplankyti Tauragės krašto žymiausi piliakalniai. Yra manoma, kad ant vieno iš jų stovėjo pirmojo Gedimino pilis. Ekskursiją vedė istorinių ir pažintinių knygų apie Tauragės kraštą autorius Vytenis Almonaitis.

Tauragės garbės pilietė Sieniuta herbo bajorė istorikė Alma Mizgirienė bajorus nuolat pažindina su Tauragės apskrities istorija. Tauragiškius labai domina Tauragės pilies istorija, todėl grupė Tauragės krašto bajorų nutarė prie jos įsiamžinti.

Tauragės krašto vadas
Antanas Stankus, h. Lodzia