Spausdinti

Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir jos partnerių pastangomis Griunvalde (Lenkija) 2020 metais bus pastatytas įspūdingo dydžio paminklinis akmuo su iškaltu Vyčiu

    

akmuo

      2019 m. liepos mėn. Griunvalde (Lenkija) buvo minima viena svarbiausių Lietuvos ir Lenkijos bendros istorijos datų – Žalgirio mūšio 609-osios metinės.

      Iškilmės prasidėjo Šv. Mišiomis už Žalgirio mūšio aukas, vyko ceremonija, skirta pagerbti  Žalgirio didvyrius prie pagrindinio mūšio monumento, kur Lietuvos oficiali delegacija padėjo atminimo vainikus. Svarbiausia renginio dalis buvo įspūdinga Žalgirio mūšio inscenizacija, kurioje dalyvavo daugiau kaip 1500 raitelių ir karių, o reginį stebėjo daugiatūkstantinė minia susirinkusių žiūrovų.

       Renginyje organizatorių oficialiu kvietimu Lietuvą atstovavo:

     Oficialaus priėmimo metu Lietuvos delegacija aptarė su Lenkijos valdžios atstovais (Varmijos – Mozūrijos maršalka - G.M. Brzezin, Griunvaldo vaitu –  A. Szczepkowski, Griunvaldo inscenizacijos komiteto pirmininku – H. Kacprzyk, Griunvaldo muziejaus direktoriumi – dr. S. Drej)  nuo 2018 metų vykdomą projektą - pastatyti 12 tonų (1,5 x 2,3 m dydžio) paminklinį akmenį Žalgirio mūšio lauke su užrašu „Nuo dėkingos lietuvių tautos – už pergalę!” ir akmenyje iškaltu Vyčiu.

     Susitikimo metu kolegos iš Lenkijos išreiškė pritarimą dėl šio paminklo statybos bei dar kartą pažadėjo savo visapusišką pagalbą, tvarkant formalumus dėl projekto užbaigimo iki 2020 m. liepos 15 d., kai bus minimas Žalgirio mūšio 610 metų jubiliejus.

     Į paminklo atidengimo iškilmes ir Žalgirio mūšio jubiliejų yra planuojama kviesti aukščiausius Lietuvos ir Lenkijos vadovus.

Projekto idėjos iniciatoriai, autoriai ir vykdytojai yra:

 Pagrindiniai partneriai: Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos ambasada Lenkijoje

Taip pat esame dėkingi žmonėms, be kurių šis projektas nebūtų įgyvendintas:

Iki 2020 metų liepos mėn. akmuo su Vyčiu bus nugabentas ir pastatytas Griunvalde.

     

Tuo pačiu maloniai kviečiame visus, kas dar gali ir nori prisidėti prie Žalgirio akmens sukūrimo, paremti šį projektą, pervedant savo paramą (nurodyti – „Už Žalgirio paminklą“) į specialią sąskaitą:

LT36 4010 0510 0425 8436, Luminor bankas

Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Panevėžio apskrities skyrius