Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos 30-mečio šventėje, kuri įvyko rugsėjo 14 d. Gelgaudiškio dvare, dalyvavo bajorai iš visų Sąjungos kraštų, iš viso per 170 svečių. Penkiose menėse buvo eksponuojami bajorų menininkų kūriniai ir autorinės knygos, solidžiai pristatyta LBKS, taip pat penkių LBKS kraštų (Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Tauragės, Vakarų Lietuvos) istorija.
Atskirame stende visi turėjo galimybę pamatyti unikalią kolekciją – kasmetinio žurnalo „Lietuvos bajoras“ leidinių komplektą nuo pirmojo kuklaus nespalvoto numerio iki paskutiniųjų, išleistų net šimto puslapių spalvotų, iliustruotų leidinių, dviejų tomų enciklopedinį leidinį „Lietuvos bajorai“, taip pat proginius medalius, vadovybės insignijas, raštus-padėkas už mecenavimą.
Daugelis ilgiau sustodavo prie įstiklintų dailių siuvinių-miniatiūrų, autorinių nuotraukų, šeimų genealogijos medžių ir herbynų, vartė storus renginių nuotraukų albumus, susidomėję sklaidė bajorų – poečių Dalios Teišerskytės ir Giedrės Bulotaitės, aktorės, ilgametės LBKS vadės Undinės Nasvytytės, rašytojo ir mokslininko Mindaugo Peleckio, rašytojo Leono Peleckio-Kaktavičiaus, novelečių meistrės Silvijos Peleckienės, mokslininkų Jurgio Vanago, Mečislovo Žalakevičiaus, Rimanto Stuko, knygų žemaičių kalba autorės Ritos Barniškienės, dailininko Vaidoto Žuko, karikatūristo Amalijaus Narbuto, publicistų Edmundo Ganusausko ir Antano Stankaus, literatės Jadvygos Šimkienės ir kitų autorines knygas, apžiūrinėjo aukščiausios kategorijos keramikės-restauratorės ekspertės Aelitos Bielinytės atkurtus koklius. Aelita Gelgaudiškio dvaro rūmuose restauravo XIX a. secesijos stiliaus krosnių ir židinių (net 10 vnt.) architektūrinės keramikos dekorą. Kituose stenduose akį traukė senoviniai gobelenai ir darbai, į kuriuos pažvelgus net nepagalvotum, kad tai siuvinių fotografijos.
Kauno krašto bajorai kolegas pakvietė prie stalo, nukrauto medžiotojų suruoštomis gėrybėmis – ant padėklų gulėjo salotų lapais, pomidorų šakelėmis išpuošti šviežiai keptas šerniukas ir stirna, kvepėjo pagal senovinį receptą pagamintas midus. VDU prof. Darius Danusevičius pasakojo apie ąžuolus. Laukė ir netikėtos, simbolinės dovanos – kiekvienas gavo po vieną 700 metų (!) Karvelių ąžuolo gilę, kurią buvo paraginti pasodinti savo sodybose. Apžiūrėję turiningas ekspozicijas, bajorai sugužėjo į salę, kur prasidėjo oficialioji renginio dalis.
Ekrane buvo pristatyta LBKS 30-ties metų veiklos retrospektyva, sveikinimo žodžius tarė LBKS vadas Perlis Vaisieta, Senato maršalka Stasys Knystautas, renginio koordinatorė, LBKS vado pavaduotoja kultūrai A. Bielinytė, LBKS Garbės vadas Kęstutis Ignatavičius. LBKS vadas P. Vaisieta dėkojo visiems, kas savo būtimi prasmingai prisidėjo prie Sąjungos veiklos per šiuos 30 metų: „Ir tuo pačiu lenkiu galvą tiems, kurių jau nebėra mūsų tarpe. Sveikindamas su 30-uoju jubiliejumi Lietuvos bajorų karališkąją sąjungą, noriu pasakyti, kad mūsų bajoriškos šaknys kur kas gilesnės – jos siekia tuos laikus, kai buvo formuojami Lietuvos pamatai, kai kūrėsi valstybė. Mūsų šaknys dar mena Durbės ir Žalgirio pergales, skaudžią Vorsklos mūšio pamoką, jose teka trijų Nepriklausomybės akto signatarų – bajorų D. Malinausko, M. Biržiškos ir S. Narutavičiaus kraujas, mūsų gyslomis pulsuoja 56 tarpukario Lietuvos karininkų bajorų – Vyčio kryžiaus kavalierių kraujas... Tad nepavarkime nešti savo vėliavą. Džiaugiuosi, kad tarp mūsų svečių šiandien dalyvauja kitų bajorų ir kilmingųjų organizacijų atstovai, tad linkiu mums visiems svarbiausio dalyko – VIENYBĖS, kurios kaip niekad vėl reikia mūsų valstybei.“
LBKS nariams buvo pagarsintas sveikinimas nuo Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo Panevėžio krašto vado Egidijaus Matulevičiaus, kurį perskaitė LBKS Garbės vadas K. Ignatavičius: „Lietuvos bajorija tapo ne tik tradicijų tęsėja, bet ir svarbia visuomenės dalimi, puoselėjančia istorinę atmintį, vertybes ir moralinį kompasą. Mes ne tik prisimename praeitį, bet ir perduodame šį paveldą ateities kartoms, skleisdami pilietiškumo, atsakomybės ir bendrystės idealus. Jūs esate šio judėjimo širdis ir siela, o kiekvienas projektas, kiekviena iniciatyva bajorus dar labiau suartina. Noriu palinkėti, kad ir ateityje išliktume vieningi, stiprūs ir įkvėpti praeities didvyrių, kuriais galime didžiuotis. Tegul bajorų vėliavos ir toliau plazda aukštai, simbolizuodamos garbę, pareigą ir meilę Tėvynei.“
Po oficialių pasisakymų vyko diskusija bajorystės tema tarp LBKS Garbės nario, karo istoriko prof. Valdo Rakučio ir renginio vedėjo – efektingu epochiniu kostiumu vilkėjusio meno istoriko dr. Mariaus Daraškevičiaus. Diskusijos pabaigoje vedėjas istoriko V. Rakučio paprašė apibendrinti, kaip galima būtų plačiąja prasme įvardinti, kas yra bajoras. Svečias atsakė, kad, jo nuomone, „bajorai yra šviesioji visuomenės pusė. Atsakinga, išsilavinusi, linksma, pavyzdys visai visuomenei. Ir nors luomo formaliai nebėra, bet realiai luomai egzistuoja. Be to, yra viena ypatybė, kuri skiria bajorus nuo visų kitų – tai savęs, kaip tam tikros ilgos giminystės grandinės dalies, suvokimas. Šita savybė yra labai reikalinga mūsų visuomenei.“
Renginį papuošė muzikuojančių bajorų pasirodymas. Savo kūrybos dainas dovanojo LBKS nariai – Klaipėdos Pilies teatro aktoriai, sutuoktinių pora Ramūnas Zebleckis-Šeputis su žmona Vilija, juos keitė K. Ignatavičius ir jo anūkė Indrė. Pasibaigus šventiniam koncertui, bajorų laukė vaišių stalas, pasivaikščiojimas po XIX a. dvarą ir jį supantį parką. Po pertraukėlės pasirodė barokine apranga pasipuošęs Rūmų šokių ansamblis, o kulminacija tapo įspūdingas tortas su Sąjungos herbu ir degančiais fejerverkais. LDK laikus menančiu autentišku kardu LBKS vadas P. Vaisieta atpjovė pirmąjį torto gabalėlį ir visiems palinkėjo: „Lietuvos bajorai, lai mūsų Sąjungos jubiliejus būna šviesus, subtilus ir vienijantis, kaip šis tortas. Tad švęskime Gyvenimą!“ Šventę, skirtą LBKS 30-mečiui, vainikavo sugiedoti „Ilgiausių metų“, o skambant saksofono melodijoms, dvaro terasoje pobūvį tęsė besisukančios šokėjų poros.
LBKS vadas Perlis Vaisieta, h. Sirokomlė, h. Drogomiras
LBKS vado pavaduotoja Nijolė Jačėnienė, h. Raktas