2022-08-27 Tauragėje vyko koncertas LAIKO ŽENKLAI

"Šių metų vasarą, rugpjūčio 3 d. suėjo 100 m. nuo iškilaus Žemaitijos dvasininko Monsinjoro Jono Gedvilos (1922 – 1946 – 2013), žemaičių bajoro, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos nario, gimimo..."

Skaityti daugiau

Tauragės kultūros centras praneša: "Rugpjūčio 27 d., šeštadienį, mons. Jono Gedvilos portreto pristatymo proga vyksiančių Šv. Baltramiejaus atlaidų išvakarėse Tauragės kultūros rūmuose, visus kviečiame į garsios Lietuvos pianistės Guodos Gedvilaitės fortepijoninės muzikos rečitalį.

Kun. Egidijus Arnašius
Airija"

  • "Neišsemti klodai: bajoriška brydė lietuviškoje Šveicarijoje" tinklapyje "Alio Lietuva"

    "2022 m. birželio viduryje Dumsiškių kaime (Šveicarijos sen.) Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (LBKS) Vilniaus krašto bajoro, dailininko, prof. Jono Butkevičiaus sodyboje-muziejuje šeimininko ir Šveicarijos kultūros centro vadovės Danutės Jurgickienės  iniciatyva buvo surengta sueiga „Bajoriška brydė lietuviškoje Šveicarijoje“. ..."
  • Tarptautinės Architekto dienos proga VGTU biblioteka surengė virtualią parodą "Jurgis Vanagas urbanistikos kelyje"

Paroda „Jurgis Vanagas urbanistikos kelyje“ 


Teresė HOKIENĖ

Archyvarai ir bibliografai parengė dėmesio vertą knygą, skirtą rašytojo ir redaktoriaus Leono Peleckio-Kaktavičiaus jubiliejui.

„Jubiliejai ateina ir praeina. Lieka įgyvendinti sumanymai, tai, kas sukurta“, – pažymima leidinio įžanginiame puslapyje, kurio viršuje puikuojasi Gerardo Bagdonavičiaus 1977 m. sukurtas ekslibrisas buvusiam mokiniui. Pasklaidykime jo puslapius.

Skaityti daugiau

"Naujoji Romuva" nr. 3 išspausdino recenziją apie Leono Peleckio-Kaktavičiaus naujausią knygą "Andrius Konickis: „Mes ne konkurentai, o kolegos“. Galima atsisiųsti žurnalo pdf'ą .

2021-07-28
Elvinos Baužaitės straipsnyje:
Baleto artistė, choreografė Živilė Baikštytė: „Man patikdavo nepatogūs vaidmenys“

..."Romantinius vaidmenis irgi labai mėgau; dramatinius – taip pat. Mano sielos muzikoje nėra viduriuko – arba labai dvasingas, pakylėtas, arba tokia kaip Bona Sforca. Dėl to sudėtinga išskirti esminį ar kertinį vaidmenį. Jie man visi esminiai, aš juos tokius pasidarydavau sau. Man labai įdomu buvo kurti vaidmenį."...

2021 m. liepos 17 d.

„ŠIAULIŲ NAUJIENOS“ išspausdino rašytojo, LBKS Garbės bajoro Leono Peleckio- Kaktavičiaus naujausios knygos recenziją. Tarp knygos herojų – net trys LBKS nariai – Dalia Teišerskytė, Gintaras Karosas ir Tauras Budzys. Jūsų dėmesiui – knygos recenzija.

..."Nors ir pavėluotai sveikindami rašytoją su neeiline sukaktimi, pažymime, kad tai – L. Peleckio-Kaktavičiaus trisdešimt devintoji knyga..."
Dagnė JUŠKAITYTĖ
Skaityti daugiau KNYGOS HEROJAI – NE TIK RAŠYTOJAI


 
2021-06-19 ir 2021-06-26 "Draugo" (JAV) šeštadieniniame priede "Kultūra" per du numerius išspausdintas pokalbis su LBKS nariu Gintaru Karosu, h. Avinėlis (Baran) - Uszacki
"Istorijos pamokų nevalia pamiršti" (Rašytojo dienoraštis) birželio 19 ir birželio 26 d.


2021-06-12
straipsnis Delfi Visuomenei parodė, kaip restauratoriai atgaivina kultūros paveldą

"Restauratorė A. Bielinytė per savo daugiau nei 30 metų karjerą prikėlė naujam gyvenimui virš 400 krosnių istoriniuose pastatuose, tarp jų ir ne viename dvare. Vilkšikių dvaro krosnys pasiekė šiuos laikus iš XIX amžiaus pabaigos stipriai nukentėjusios – padengtos sienų dažais, suskilusios ar net netekusios puošnių dalių."

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/visuomenei-parode-kaip-restauratoriai-atgaivina-kulturos-pavelda.d?id=87459811

Abipusiai naudinga:

LBKS svetainei

22 metai, - sukurta 2000 m. gruodžio mėn. - istorija

Socialiniai tinklai

© Visos teisės saugomos. 2019-2023 m. Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga.
Buveinės adresas - Konstitucijos pr. 14, Vilnius,  kodas - 305181447 /  el. paštas, tel. +370 612 60 111

Legitimacijos klausimais rašyti Legitimacijų tarybos pirmininkui Linijui Baškiui
Narystės mokesčių mokėjimas

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com