pavadinimas

Kas mes

Lietuvos bajorija, valdžiusi ir gynusi valstybę, susiformavo daugiau nei prieš 600 metų. Lietuvos bajorų draugijos (LBD), veikusios 1928 – 1940 m. ir kurios veiklą nutraukė Lietuvos okupacija,  įstatų pagrindu atkurta Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga yra pilnateisė LBD tradicijų tęsėja.

 

Tarptautinės Architekto dienos proga VGTU biblioteka surengė virtualią parodą "Jurgis Vanagas urbanistikos kelyje"

Paroda „Jurgis Vanagas urbanistikos kelyje“ 

2013 m. spalio 5 d.

Anksti ryte, ištroškę naujos kelionės įspūdžių, paliekame Vilnių. Prisijungia panevežėčiai atvažiavę mūsų autobusu, vairuotojai malonūs, įlipa šiek tiek išsigandusi gidė, - gal bajorų bijo, o gal truputį sutrikusi, nes paprašyta lydėti mus paskutinėmis dienomis. Susipažįstame - Rūta Juodagalvienė, - netikėtai pakeitė susirgusį numatytą gidą. Autobuse 46 turistai: po 3 iš Panevėžio ir Klaipėdos kraštų, 7 iš Kauno, kiti - vilniečiai.

Žiūrėti detaliau

Važiuojame rytine Lenkijos dalimi. Septintą ryto Lenkijos laiku pateka didelė ryški saulė, nors laukai pabalę nuo šalnos. Vaizdingas siauras kelias, iš abiejų pusių sodrūs pušynai, nuostabūs Augustavo kanalai. Šios dienos tikslas - nukakti 1000 km iki nakvynės Čekijoje. Diena ilga, nes kėlėmės anksti, kas antrą, kas ketvirtą val., o kai kas ir visai negulė - visą naktelę krovėsi daiktus.
Teresė HOKIENĖ

Archyvarai ir bibliografai parengė dėmesio vertą knygą, skirtą rašytojo ir redaktoriaus Leono Peleckio-Kaktavičiaus jubiliejui.

„Jubiliejai ateina ir praeina. Lieka įgyvendinti sumanymai, tai, kas sukurta“, – pažymima leidinio įžanginiame puslapyje, kurio viršuje puikuojasi Gerardo Bagdonavičiaus 1977 m. sukurtas ekslibrisas buvusiam mokiniui. Pasklaidykime jo puslapius.

Skaityti daugiau

"Naujoji Romuva" nr. 3 išspausdino recenziją apie Leono Peleckio-Kaktavičiaus naujausią knygą "Andrius Konickis: „Mes ne konkurentai, o kolegos“. Galima atsisiųsti žurnalo pdf'ą .

2021-07-28
Elvinos Baužaitės straipsnyje:
Baleto artistė, choreografė Živilė Baikštytė: „Man patikdavo nepatogūs vaidmenys“

..."Romantinius vaidmenis irgi labai mėgau; dramatinius – taip pat. Mano sielos muzikoje nėra viduriuko – arba labai dvasingas, pakylėtas, arba tokia kaip Bona Sforca. Dėl to sudėtinga išskirti esminį ar kertinį vaidmenį. Jie man visi esminiai, aš juos tokius pasidarydavau sau. Man labai įdomu buvo kurti vaidmenį."...

2021 m. liepos 17 d.

„ŠIAULIŲ NAUJIENOS“ išspausdino rašytojo, LBKS Garbės bajoro Leono Peleckio- Kaktavičiaus naujausios knygos recenziją. Tarp knygos herojų – net trys LBKS nariai – Dalia Teišerskytė, Gintaras Karosas ir Tauras Budzys. Jūsų dėmesiui – knygos recenzija.

..."Nors ir pavėluotai sveikindami rašytoją su neeiline sukaktimi, pažymime, kad tai – L. Peleckio-Kaktavičiaus trisdešimt devintoji knyga..."
Dagnė JUŠKAITYTĖ
Skaityti daugiau KNYGOS HEROJAI – NE TIK RAŠYTOJAI


 
2021-06-19 ir 2021-06-26 "Draugo" (JAV) šeštadieniniame priede "Kultūra" per du numerius išspausdintas pokalbis su LBKS nariu Gintaru Karosu, h. Avinėlis (Baran) - Uszacki
"Istorijos pamokų nevalia pamiršti" (Rašytojo dienoraštis) birželio 19 ir birželio 26 d.


2021-06-12
straipsnis Delfi Visuomenei parodė, kaip restauratoriai atgaivina kultūros paveldą

"Restauratorė A. Bielinytė per savo daugiau nei 30 metų karjerą prikėlė naujam gyvenimui virš 400 krosnių istoriniuose pastatuose, tarp jų ir ne viename dvare. Vilkšikių dvaro krosnys pasiekė šiuos laikus iš XIX amžiaus pabaigos stipriai nukentėjusios – padengtos sienų dažais, suskilusios ar net netekusios puošnių dalių."

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/visuomenei-parode-kaip-restauratoriai-atgaivina-kulturos-pavelda.d?id=87459811
  • ..."Sparnuoti Rimgaudo bičiuliai jau tupi už balkono stiklo. Šiandien vėsoka ir vėjas aštrus, akivaizdu, kad ir paukščiai neramūs, kaip ir jis. Uždegdamas darbo kambaryje šviesą ir sėsdamas prie rašomojo stalo, Rimgaudas visų pirma išeidavo į balkoną ir, pradaręs vieną iš įstiklintų langų, ant atbrailos paberdavo trupinių. O kaip dabar pasielgti? O rytoj, o poryt?" ...

    2022 m. pirmame žurnalo "Naujoji Romuva" numeryje atspausdintos septynios rašytojo Leono Peleckio-Kaktavičiaus novelės. Skaityti čia. O 65-me to paties žurnalo puslapyje atspaudintas Alfredo Drukteinio straipsnis "Rašytojos kelionė tiltu per laiką" apie rašytojo žmoną Silviją Peleckienę.

  • Lietuvos rašytojų sąjungos nario, filosofijos doktoranto, Gulbės herbo bajoro Mindaugo PELECKIO recenzija apie išskirtinę knygą ir jos autorių. Tai - beveik instrukcija, kaip įsimylėti savo istoriją, o ir paraginimas dažniau atsiversti šiuolaikinių autorių knygas.

  • Leono Peleckio-Kaktavičiaus straipsnis apie a. a. bajorą Joną Galkauską laikraštyje "Daugas"
    (Kultūros priedas 2019 lapkričio 16 d. n r. 41 (135)

Senatas 2022

senatas

Prisijungti

Įveskite savo prisijungimo vardą ir slaptažodį

Jūs neprisijungėte. Norite prisiregistruoti?

1,2 % parama

Kviečiame visus neabejingus mūsų Tėvynės istorijos ir kultūros paveldo puoselėjimui paremti sąjungą ir skirti jos vykdomai veiklai 1,2 proc. nuo savo sumokėto pajamų mokesčio sumos.
LUMINOR Bank AS Lietuvos skyrius Luminor|DNB
A.s. LT374010051004930240  /  SWIFT: AGBLLT2X

Aplankė:

Free counters!

Giedojome tautišką giesmę

IMG_20190820_192218_m.jpg

Abipusiai naudinga:

LBKS svetainei

Legitimuota

Turime
4402 narius iš 665 giminių

2022 m. registras pasipildė naujomis Baginavičių, Mikuckių, Radzevičių, Kulviečių su herbu Ginvilas I ir Hipocentauras (Ginwil I Hippocentaur), Polukordų su herbu Trupia Glowa.

Socialiniai tinklai

© Visos teisės saugomos. 2019-2022 m. Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga.
Buveinės adresas - Konstitucijos pr. 14, Vilnius,  kodas - 305181447 /  el. paštas, tel. +370 612 60 111

Legitimacijos klausimais rašyti Legitimacijų tarybos pirmininkui Linijui Baškiui
Narystės mokesčių mokėjimas

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com