Už duomenų tvarkymą atsakinga Klaipėdos krašto administratorė Daiva Vilčiauskienė

 

Keletas šiltų akimirkų iš advento popietės, vykusios lapkričio 25 d., restorane "La Marina". Muzikavo J.Šimkaus konservatorijos dėstytojas multiinstrumentininkas Vytautas Zelenis, solistai Vida Zelenienė ir Vytautas Kliukinskas.  

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems organizuojant renginį!

Ramaus laukimo ir gražių ateinančių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems!!!

 

 

 

 

2014 12 - 2015 01 05

Klaipėdos krašto bajorų draugija dalyvavo Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos projekte „Naujametinės eglutės“. Susirinkę bajorai papuošė savo eglutę, kurios puošimas suteikė visiems daug gražių emocijų ir puikiai papildė kitų eglučių būrį.


2014 07 05

Ekskursija į Platelius, aplankant Plokštinės militarizmo muziejų, Platelių dvaro muziejų

Klaipėdos krašto draugijos bajorai lankėsi Plateliuose. Ekskursijos metu aplankė šaltojo karo ekspoziciją, grožėjosi vaizdingomis Platelių apylinkėmis. Kelionės metu apsilankė Užgavėnių muziejuje, susipažino su neįprastu Lietuvos žemėlapiu. Trumpam atsikvėpę prie Platelių ežero, pasuko Žemaičių Kalvarijos link. Čia susitiko su nuostabiu pašnekovu, istorijos žinovas Broniu Kleinausku. Kelionės nuotaiką ir patirtus ispūdžius puikiai atskleidžia p. Romos nuotraukos

2014 06 04 Klaipėdos krašto draugijos bajorai lankėsi Klaipėdos muzikiniame teatre. Žiūrėjome dviejų dalių šokio spektaklį pagal V. Mykolaičio-Putino romaną "Altorių šesėly". Visi likome sužavėti Aurelijaus Liškausko šokio choreografija, atlikėjų - Liudo, kurį atliko pats choreografas Aurelijus Liškauskas ir Liucės (atlikėja Aušra Krasauskaitė) pasirodymu.

"Mano Dievas, kurį aš tikiu,
nėra reikalingas jokių priesakų
ir neuždeda jokių pančių,
dėl kurių reikėtų beprasmiškai
kankintis ir žudyti savo gyvenimą.
Jis reikalauja, kad aš dorai gyvenčiau"

V.Mykolaitis-Putinas "Altorių šešėly"

Roma Žilinskienė

 

 

 2014 05 31 Kelionė laivu į Nemuno deltos regioninį parką

Iš Klaipėdos išvykome autobusu į Kintus. Kelionės metu, su visais, įdomybėmis dalinosi nepriklausomos mitybos ir kulinarijos ekspertas Arūnas-Vincentas-Pranciškus Sakas Jotvingių bajoras. 12val30min kelionę pradėjome iš UAB Kintai uostelio. Minija, Upaičių Kliaupo įlanka, išplaukėme į marias. Matėme Ventės ragą, Nidą, Preilą. Iš marių grįžome į Nemuno atšaką Atmatą. Plaukdami užsukome į Uostadvario uostelį. Matėme pačią pirmąją polderio garo siurblinę. Kilome Atmata iki Šišos. Šišos upeliu aukštyn atplaukėme į Šilutės uostą, kur vyko miesto šventė. Iš Šilutės grįžome atgal, pakely  aplankydami Krokų Lanką. Iš ten, Nemuno delta, grįžome į Kintus ir autobusu  grįžome namo.

2014 03 29

  • Seimelį atidarė LBKS Klaipėdos krašto bajorų draugijos vadas -  V. Sadauskas
  • Susirinkusiems apie artėjančių švenčių tradicijas ir margučių marginimo būdus, Klaipėdos krašte, papasakojo etnokultūros centro darbuotoja p. Lina
  • Buvo išklausyta vado V. Sadausko ataskaita

autorė

2014 m vasario 22 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje vyko LBKS Klaipėdos krašto draugijos renginys, kuriame susirinkusiems bajorams ir svečiams buvo pristatytas leidinys "Kova dėl Klaipėdos: įvykiai ir žmonės" (sudarytojai prof.dr. Vygantas Vareikis bei Zita Genienė).

 

Leidinį pristatė muziejaus istorikė Zita Genienė. Renginyje dalyvavusius maloniai nuteikė renginio metu skambėjusios Klaipėdos krašto dainos ir naujai sukurto filmo "Tolminkiemis, K. Donelaitis ir mes" peržiūra.

 

 groja