Paroda skirta Lietuvos migracijos procesams nuo XIX a. vidurio iki šių dienų

Paroda skirta Lietuvos migracijos procesams nuo XIX a. vidurio iki šių dienų

Lietuvos nacionalinis muziejus Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius) visuomenei pristato išskirtinę parodą, kuri veiks iki 2024 m. rugsėjo mėnesio, skirtą Lietuvos migracijos procesams nuo XIX a. vidurio iki šių dienų.

Joje lankytojai turi galimybę susipažinti su pagrindinėmis migracijos bangomis ir jų kryptimis, priežastimis bei pasekmėmis, iškilių asmenybių, savo gyvenimu ir veikla palikusių ženklų pėdsaką pasauliniame kontekste, istorijomis. Parodos scenografija leidžia patirti skirtingus migracijos bangų laikotarpius ir jų erdvę, stebina į migracijos kasdienybės siužetus įkomponuotomis unikaliomis istorijomis.

Parodos organizatorių tikslas yra suartinti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius asmenis, todėl į procesą įtraukti ir išeivijos atstovai bei Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, pabrėžiami ne tik istoriniai, bet ir dabar vykstantys procesai. Siekiant šia paroda praplėsti Lietuvos istorijos sampratą lietuvių pasiekimais ir išradimais išeivijoje, primenama apie asmenis, veikusius už Lietuvos ribų ir turėjusius didžiulę įtaką pasaulyje.

„Tik pažinus šio reiškinio Lietuvoje istoriją, galime geriau suvokti save dabartyje. Tai leidžia kelti aktualius klausimus, kuriuos mes, kaip istorijos muziejus, padedame žmonėms apmąstyti. Vienas svarbiausių tikslų yra paneigti tebeegzistuojantį įsivaizdavimą, kad migracija yra vien neigiamas procesas, vedantis prie Lietuvos nykimo – parodoje mes kalbame apie Pasaulio dydžio Lietuvą ir jos pasiekimus“, – sako muziejaus generalinė direktorė, parodos idėjos autorė dr. Rūta Kačkutė.

Pasidalino Indraja Mažionytė, lnm.lt