Šį rudenį Vavelio karališkojoje pilyje atidaryta paroda „Aukso amžiaus vaizdinys“, kurioje eksponuojama per 400 vertybių, į Krokuvą atvežtų iš viso pasaulio. Muziejininkai ją vadina „ypatingu muziejiniu įvykiu visame Vidurio Europos regione“.
Renesanso epochai, meno ir kultūros suklestėjimui Lenkijoje ir Lietuvoje skirtoje parodoje pasakojama apie paskutinių Jogailaičių – Žygimanto Senojo (1467–1548) ir Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) – valdymą, gyvenimą ir paveldą Lenkijos Karalystėje bei Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Taigi pristatomas Lenkijos ir Lietuvos klestėjimo laikotarpis, „aukso amžius“, kai Jogailaičių valdomos valstybės buvo svarbus europinis kultūros bei meno centras ir diktavo madas visame regione, praneša Valdovų rūmų muziejus.
Pasak Daliaus Avižinio, Valdovų rūmų muziejaus Rinkinių skyriaus vedėjo, Lenkijos kolegų darbas – įspūdingiausia, ką Europoje jam teko matyti apie Jogailaičių paveldą.
„Vienoje vietoje surinkti ir rankų darbo gražiausiais piešiniais iliustruoti valdovų maldynai, valdovus vaizduojančios kamėjos, gobelenai, valdovo bibliotekos knygos bei kiti Žygimantui Senajam ir Žygimantui Augustui priklausę daiktai – nežinau, ar galima įspūdingiau pristatyti Lietuvoje ir Lenkijoje suklestėjusio Renesanso epochą“, – pranešime cituojamas D. Avižinis.
https://www.vz.lt/laisvalaikis/akiraciai/2023/10/08/keliaujantiems-vavelio-pilyje--unikalus-jogailaiciu-renesanso-paveldas
Pasidalino Enrika Musteikytė, Beatričė Laurinavičienė